Časté otázky

Jaké je potřeba vybavení?

Podrobné informace o povinné výbavě obdrží kžadý přihlášený účastník. Ale v zásadě se jedná o následující věci: kvalitní baterka, občanský průkaz, dobré boty a oblečení na celou noc, drobné sladkosti a pití - větší občerstvení a teplé nápoje budou pro vás připraveny, šátek, osobní lékárnička (obvaz, sterilní čtverce, náplast). Po zlušenostech z minulých ročníků doporučujeme opravdu nepodcenit dobré boty: ty co se jeví jako dostatečné pro pohyb po městě jsou po pár kilometrech po polních cestách jen k vzteku.

Jsem holka, nevím jestli to zvládnu.

Myslíme, že cca 25 km během celé noci ujde každý. Nepůjde jen o pochod, během noci zažijete spoustu akce a zábavy, takže na únavu nebude čas. A i kdyby Vám došly síly, tak vás můžeme popovézt :-)

S čím(kým) se mohu během noci potkat?

Během 9 let, kdy akce tohoto typu pořádáme, jsme se nepotkali s ničím vyjímečným. Nejčastější jsou setkání s příslušníky Policie ČR, která je ovšem o celé akci informována, dále pak s myslivci a místními obyvateli. Sem tam můžete potkat nějakého nočního tvora. Největší hrozbou však budou jednotky Wehrmachtu a tajné policie, které se budou celou  noc snažit překazit vaše úkoly. Potkáte také řadu historických postav z řad odbojářů a obyvatelů protektorátu.

Kde se bude výsadek odehrávat?

To Vám bohužel nemůžeme prozradit, ale mějte naše slovo, že to bude v jižních Čechách.

Jak bude vypadat "seskok"?

Přelet z domovského letiště nad okupovaný protektorát bude proveden speciálně upraveným autobusem.  Pokud to protiletadlová palba dovolí, budete vysazeni na předem označeném místě. Během války ale nikdo nezná dne ani minuty.

Co když se mi po cestě něco stane, nebo už nebudu moci jít?

Pro takový případ máme připravený tým, který vás kdekoli vyzvedne a pomůže Vám. Nemusíte mít obavy.

Aktualizováno (Středa, 01 Červenec 2020 19:59)